A csoporthoz (pl. társaság, család) tartozásnak alapvetően két magyarázata van:
1. az ember oda akar tartozni,
2. különböző akadályok, ésszerű meggondolások miatt nem mer kiszakadni onnan.
Ha valaki saját kapcsolatában, házasságában már eljutott a szerelmi, házastársi, baráti kapcsolat tagadásához, de például a szakítástól, válástól még tart, vagyis nem kockáztatja meg – nos, ebben a helyzetben előbb-utóbb majd egyedül, sőt magányosnak fogja érezni magát.
A társas magánynak nagy kultúrája van, hiszen sokan művelik. És gyógyítják. Jó esetben máshol beszerzett szerelemmel. A szimpla szexuális kapcsolat, mondhatni, szerényebb gyógymód. Ennek megfelelően talán olcsóbb is. Azok, akik maguk választották az egyedül élést, vagy egyszerűen csak így adódott, látványosabban, nagyobb társadalmi érdeklődés mellett viselik azt. Alkalmasint mégis boldogabbak, mint a társas magányban szenvedők. Mert szabadok.
Ha a szabadság a magány előszobája, akkor a magány pontosan az a tisztaszoba, amelybe titkon sokan berendezkednének, ha lenne merszük hozzá, ha meg mernék kockáztatni. Az értelmesen, sok érzelemmel kitöltött magány ugyanis sokszor nagyobb boldogsággal jár, mint a terhes, kiüresedett partnerkapcsolat. Akik egyedül élnek, szívesen megkülönböztetik magukat azoktól, akik magányosak: egyedül vagyok, de nem magányosan. A finom különbségre leginkább azok vevők, akik sem az egyiket, sem a másikat nem próbálták.
Ha félsz, menekülj!
Ha félsz az egyedülléttől, tedd fel magadnak a következő kérdéseket:
• Kétségbe ejt, ha nincs terved a hétvégére? |
Ha több mint öt illik rád, itt az ideje elgondolkozni: egyedülléted nem fordult-e magányosságba. Ha igen, annak alapvetően két oka lehet:
1. Valamilyen tevékenységgel, általában a munkával teljesen kitöltöd az életedet.
2. Nincs időd vagy kedved új barátokat szerezni, a régiek pedig elmaradoznak, mivel beleunnak az egyoldalú barátságba.
Ha úgy érzed, hogy terhes a magány, nyiss a régi és az új barátaid felé.
Tíz jó dolog, amiért érdemes egyedülállónak lenni
Ne felejtsd, az egyedülállóság nem feltétlenül jelent magányt!
1. Olyan sokáig telefonálhatsz, ameddig csak akarsz, és biztos lehetsz abban, hogy senki sem vár arra, hogy befejezd végre. 2. Nem kell feltétlenül azokat a filmeket, műsorokat nézned, amiket a férfiak általában szeretnek. A futballmeccseket is elkerülheted! 3. Bármikor vendégül láthatod férfi barátaidat, meghívhatod őket vacsorára. Nem kell attól félned, hogy mit szól majd mindehhez a partnered. 4. Bármilyen baráti érintést, mosolyt, stb. elfogadhatsz, nem gyötör senki a féltékenységével. 5. Bármikor flörtölhetsz, mégpedig ott, ahol neked tetszik, és azzal, akivel szeretnél. 6. Senki rossz hangulatát, kedélyállapotát nem kell elviselned, elfogadnod. 7. Ruhatáradat nem kell a szekrény egyik felébe összezsúfolnod. 8. Azt eszel, amit szeretnél, akár rengeteg babot is, ha azt kívánod. A fogyókúrában sem akadályoz senki. 9. Megismerheted, elfogadhatod magad. Lehetőséged van arra, hogy egy kis ideig senkihez se alkalmazkodj. 10. Addig olvashatsz éjszaka, ameddig csak akarsz, hiszen az éjjeli lámpa fénye nem zavar senkit. |
Néhány megjegyzés, amitől üvölteni tudnál, de legjobb, ha nem is figyelsz rájuk
– Nem is tudom, hogy bírod egyedül? – Így olcsóbb az élet, nem? – Nagyon bátor vagy, csodállak! – Nem félsz attól, hogy teljesen egyedül maradsz? – Miért nem regisztrálsz egy társkeresőbe a neten? – Ő a szomszédom unokatestvére. Szintén egyedülálló… – Szörnyű lehet egyedül a te korodban… – Balra, ott, az egy jóképű férfi, ugye? – Attól tartok, te egyedül nem is jársz étterembe vacsorázni… – Találkoztál egyáltalán már olyan valakivel, aki igazán tetszett? |
(forrás: noiportal)